Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

2
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Czytali temat:
31 Postów

(alinu)
Nowicjusz
Nie wiem gdzie wy mieszkacie i ile zarabiacie ale sądząc po tych wpisach sami dorwaliscie sie "roboty" w Norwegii i boicie sie ze ktos wam ja odbierze bo robi za niższa stawkę. Od tylu lat sie słyszy ze Polacy,Litwini itd zaniżają zeby zdobyć prce. I od tylu lat sie słyszy ze jedni robią nawet po te 80/h..... Ludzie a nie przeszkadza Wam ze w Polsce biedni ludzie robią za grosze,nie sa szanowani i czepiaja sie każdej pracy by wyżywić rodzine???? Nie w Polsce niech sobie robią prawda? Ale oby z dała od Norwegii bo zabraknie dla Was....
Ja znam kilka przykładów chociażby z pracy na budowie ze grupa Polaków ma rożne stawki na godzine. Bo dziela sie na przykład na takich kto co umie. Czyli liczą sie przede wszystkim umiejętności !!!!!!!!!!!!
Wy wszyscy powinniście dostać po 50/h zeby troche spokorniec. Hahaha
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
31 Postów

(alinu)
Nowicjusz
gabriel napisał:
alinu napisał:To jest wlasnie podejście rodaka za granica???
... Jestes egoista człowieku.
Oczywiście ze nie jestem za wyzyskiwaniem biednych ludzi alejeżeli ktos nie ma innego wyjścia czyt.bardza trudna sytuacje życiowa i do tego bardzo często nie mówi ani po angielsku chociażby i dostał prace z polecenia to jest oczywiste ze trzyma sie jej i cicho siedzi!!!

W jednej WŁASNEJ wypowiedzi sama sobie zaprzeczasz dając zezwolenie na Świadomy wyzysk .
---
Znaczy Iż w Twoim prywatnym Życiu zawodowym , jest coś nie tak , skoro takie skrajne wypowiedzi padają z twych "UST" .
---
Pewnie jako Polski Magister , zasuwasz w Norge na Mopie i to w dodatku , po znajomości i koleżanka płaci tobie 80 - 90 nok/t . i jeszcze z tego bierze podatek .... ! / którego i tak NIGDZIE nie odprowadza /
---
Nie będę tu się produkował , Inni już napisali dobitnie kim jesteś .

---


Jestem w szoku jakie Masz podejście do swiata. I juz nawet wiesz jakie jest moje prywatne życie zawodowe?!!!! myśl sobie tak to bedzie ci sie lepiej żyło. Hahaha
Gość tu wsponial o konkretnym przypadku Polaka ktory ma zajebiscie ciężka sytuacje i życzę mu oby za rok,dwa nauczył sie języka i zarabiał 200/h.

Pozdrawiam serdecznie i miłego dnia wredni ludzie)))
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
alinu napisał:
Nie wiem gdzie wy mieszkacie i ile zarabiacie ale sądząc po tych wpisach sami dorwaliscie sie "roboty" w Norwegii i boicie sie ze ktos wam ja odbierze bo robi za niższa stawkę. Od tylu lat sie słyszy ze Polacy,Litwini itd zaniżają zeby zdobyć prce. I od tylu lat sie słyszy ze jedni robią nawet po te 80/h..... Ludzie a nie przeszkadza Wam ze w Polsce biedni ludzie robią za grosze,nie sa szanowani i czepiaja sie każdej pracy by wyżywić rodzine???? Nie w Polsce niech sobie robią prawda? Ale oby z dała od Norwegii bo zabraknie dla Was....
Ja znam kilka przykładów chociażby z pracy na budowie ze grupa Polaków ma rożne stawki na godzine. Bo dziela sie na przykład na takich kto co umie. Czyli liczą sie przede wszystkim umiejętności !!!!!!!!!!!!
Wy wszyscy powinniście dostać po 50/h zeby troche spokorniec. Hahaha

Znowu Bzdury Piszesz wchodząc coraz głębiej w własne bagno !!! .
---
Jakie to ma za znaczenie gdzie Ja aktualnie w Norge pracuję !? .
---
Skoro ceny produktów , chociażby żywnościowych , są w całym kraju podobne !.
---
NAĆPAŁAŚ SIĘ CZEGOŚ ... czy jak !? .
---
Co Ma Polska Bieda i tamtejsze zarobki , do Norweskich stawek .
---
Jeżeli na 100% pracowników : w tym samym zawodzie i firmie .
- ...70 % będzie pracować za 70nok/t :
- ... a 30% za 170nok/t :
To ile czasu trzeba będzie , twoim zdaniem , by tych 30% , zostało zwolnionych z tej pracy .
Pomyślałaś choć trochę nad takim problemem .
---
A produkty w sklepie nadal tyle samo kosztują , a nawet i więcej .
I z tego bogactwa znowu robi się bieda tylko Norweska Polskich Emigrantów ...!!!
---
To samo Jest w Polsce .
Dzisiaj postawienie/ wybudowanie od zera średniego porównywalnego domu Jednorodzinnego jest Faktycznie tańsze niż 10-lat temu ...!!! .
A tym samym i Pracownicy zarabiają o wiele mniej niż wtedy , a ceny w sklepach nie staniały tylko zdrożały ...
---
Jeszcze czegoś nie rozumiesz ? .
---
JA nie jestem przeciwny , zwiększaniu pracy Polaków W Norge , Jednak niech pracują za taką samą stawkę jak i Ja ...!!! .
---
A nie tak , że przychodzi do Mojej Firmy Franek z Angielskim i Norweskim i proponuje Mojemu Szefowi pracę o 30% mniej na Godzinę , niż Mam Ja Akurat .
---
A żeby było groźniej , to tydzień wcześniej PIŁ ze Mną Wódkę i po koleżeńsku pytał się o warunki pracy w Norge , bo on świeżak i niekumaty ... !!! .
---
Na całe Moje szczęście , Moja Firma , podlega pod Upowszechnioną Stawkę Budowlaną ...!!!
I Szef go wyśmiał Prosto w Oczy ... ! .
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
31 Postów

(alinu)
Nowicjusz
Gratuluje znajomych w takim razie!!!!!!!!!! Jak sam napisałeś szef go wysmial prosto w oczy czyli to nie tak do końca jak pisali inni ze ktos komuś odbiera pracę,bo sobie zanizy stawkę. Bo logiczne jest to ze ta stawka 80/h to gdzieś na czarno jest placona. Mi tylko chodzi o pomoc komuś kto bardzo tego potrzebuje i osobiście wole od czasu do czasu usłyszeć ze ktos robi za tyle niż czytać na portalu co róż o jakis kradziezach,wlamaniach,przemytach,kretactwach!!!!!!!!
A i jeszcze jedna kwestia. Gorsza postawa wykazuje sie Polak boss ktory założył na sile firmę i płaci po te 80/100 nok dla pracownika!!!!!!!!!!!!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
1635 Postów
Maniak
alinu napisał:
Nie wiem gdzie wy mieszkacie i ile zarabiacie ale sądząc po tych wpisach sami dorwaliscie sie "roboty" w Norwegii i boicie sie ze ktos wam ja odbierze bo robi za niższa stawkę. Od tylu lat sie słyszy ze Polacy,Litwini itd zaniżają zeby zdobyć prce. I od tylu lat sie słyszy ze jedni robią nawet po te 80/h..... Ludzie a nie przeszkadza Wam ze w Polsce biedni ludzie robią za grosze,nie sa szanowani i czepiaja sie każdej pracy by wyżywić rodzine???? Nie w Polsce niech sobie robią prawda? Ale oby z dała od Norwegii bo zabraknie dla Was....
Ja znam kilka przykładów chociażby z pracy na budowie ze grupa Polaków ma rożne stawki na godzine. Bo dziela sie na przykład na takich kto co umie. Czyli liczą sie przede wszystkim umiejętności !!!!!!!!!!!!
Wy wszyscy powinniście dostać po 50/h zeby troche spokorniec. Hahaha


powiem krotko, przez takich jak TY rozpierdala sie norweski rynek pracy....przyjezdzaja jebani przytaniacze i na starcie "MUSZA" robic za 50% stawki bo tak trzeba zaczynac....KURWA...a nie mozna zaczac od normalniej stawki?

KURWA, jak ja marze o tym, zeby powrocily czasy kiedy do norge mogli przyjezdzac tylko ludzie z fachem w reku i tylko ci otrzymywali zezwolenia na pobyt i prace, teraz to kazdy zakapior z 3 klasami podstawowki moze przyjechac i pierdolic rynek, wystarczy popatrzec na anglie, jak jest rozjebany rynek pracy przez jebanych polusow...

a co do "bidnych" w PL, skoro jest pizda zyciowa w PL to niech siedzi w PL, trzeba bylo sie UCZYC !! jakiegokolwiek zawodu! a teraz placze jeden z drugim, ze pracy "nima".....bo on, kurwa, 7 klas podstawowki ma i dwie lewe rece..... i nikt go "nichce do roboty".....

jebal ich pies, do kamieniolomow jako niewolnicy !!!

...a teraz odrobine relaksu...bo cisnienie 200/130........
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
1635 Postów
Maniak
alinu napisał:
. Gorsza postawa wykazuje sie Polak boss ktory założył na sile firmę i płaci po te 80/100 nok dla pracownika!!!!!!!!!!!!


bo to tez kurwa przytaniacz- placi 80/100 bo sam bierze max 150/h, i z czego ma placic wiecej?

kiedy norweski stolarz bierze 500kr z moms za godzine , polusy kasuja 320 z momsem. i gdzie tu kurwa logika???

norek na czarno wezmie 350-400 a polus 150-180.....

i gdzie tu logika ??? niedlugo to beda kurwy robic za szklanke mleka i stara bagietke....
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
292 Posty
Stały Bywalec
No juz lepiej chyba tego nie mozna bylo ujac,
ale do niektórych i tak pewnie nic nie dotrze
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
alinu napisał:...Mi tylko chodzi o pomoc komuś kto bardzo tego potrzebuje ...
...osobiście wole od czasu do czasu usłyszeć ze ktos robi za tyle.
... niż czytać na portalu co róż o jakis kradziezach,wlamaniach,przemytach,kretactwach!!!!!!!!
!

Bardzo głupio , starasz się wywinąć z własnych słów ...
Ten rzeczony "Dobroczyńca" sam ściągnął Tu biedaka mamiąc Go dobrobytem i jednocześnie załatwiając Mu GŁODOWĄ STAWKĘ ... !!!
Jednocześnie ciesząc się z widoku krojonego chleba na cztery części ...
---
Twoje wszystkie wypowiedzi jak widzę ... Gloryfikują ... Nielegalną pracę z takich czy też innych przyczyn ...!!! .
---
Zapominasz jednak o podstawowej rzeczy ...
Praca na czarno jest kryminogenna ... !!! , ponieważ taka Osoba jest POZA PRAWEM i w razie wypadku , cała Wieś musi zbierać się na leczenie , tak w Norge Jak i w Polsce ...!!! .
---
Pomyślałaś chociaż raz nad takim problemem ?.

GOŚĆ który taką pracę załatwił i jeszcze się tym faktem CHEŁPI ...
---
Powinien dostać MOCNO z KOPA w ryj ... a i tak wątpię , czy by zrozumiał swoją szkodliwość postępowania ...!!!
---
Jak widać , ma popleczników nie lepszych od siebie samego .
---
Nic to , jadę na Legalnie ...Nielegalną FUCHĘ ... !!! .
---
Za 250-Nok/mb.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1635 Postów
Maniak
bobi napisał:
No juz lepiej chyba tego nie mozna bylo ujac,
ale do niektórych i tak pewnie nic nie dotrze


przepraszam ze tak wulgarnie...ale cisnienie mi skacze, jak czytam takie glupoty jak ona napisala...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1635 Postów
Maniak
gabriel napisał:
alinu napisał:...Mi tylko chodzi o pomoc komuś kto bardzo tego potrzebuje ...
...osobiście wole od czasu do czasu usłyszeć ze ktos robi za tyle.
... niż czytać na portalu co róż o jakis kradziezach,wlamaniach,przemytach,kretactwach!!!!!!!!
!

Bardzo głupio , starasz się wywinąć z własnych słów ...
Ten rzeczony "Dobroczyńca" sam ściągnął Tu biedaka mamiąc Go dobrobytem i jednocześnie załatwiając Mu GŁODOWĄ STAWKĘ ... !!!
Jednocześnie ciesząc się z widoku krojonego chleba na cztery części ...
---
Twoje wszystkie wypowiedzi jak widzę ... Gloryfikują ... Nielegalną pracę z takich czy też innych przyczyn ...!!! .
---
Zapominasz jednak o podstawowej rzeczy ...
Praca na czarno jest kryminogenna ... !!! , ponieważ taka Osoba jest POZA PRAWEM i w razie wypadku , cała Wieś musi zbierać się na leczenie , tak w Norge Jak i w Polsce ...!!! .
---
Pomyślałaś chociaż raz nad takim problemem ?.

GOŚĆ który taką pracę załatwił i jeszcze się tym faktem CHEŁPI ...
---
Powinien dostać MOCNO z KOPA w ryj ... a i tak wątpię , czy by zrozumiał swoją szkodliwość postępowania ...!!!
---
Jak widać , ma popleczników nie lepszych od siebie samego .
---
Nic to , jadę na Legalnie ...Nielegalną FUCHĘ ... !!! .
---
Za 250-Nok/mb.


Gabriel, prosty przyklad...pare dni temu zadzwonila do mnie znajoma z PL z pytaniem, jak mozna sprawdzic czy ktos jest zarejestrowanym pracownikiem. Okazalo sie, ze jej znajomy pojechal do pracy do norge i pracowal u jakiegos polaka...mial wypadek w pracy i trafil do szpitala....operowano go itd. po miesiacu dostal fakture ze szpitala na 140 tys koron.... fajnie, co? Okazalo sie, ze ów Pan, nie mial nawet numeru personalnego i robil na czarno......

obecnie siedzi w PL i mysli co tu zrobic, zeby nie zaplacic....
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok